Tomáš Berdych

Tenis, ATP US Open: Wawrinka Stanislas – Berdych Tomáš

Tipy na sázky | komentáře 0

Ve čtvrtém kole na US Open narazí poslední český tenista na tomto turnaji na švýcarského reprezentanta Stanislasa Wawrinku. Pokud Tomáš Berdych svého dnešního soupeře porazí, dostane se mezi poslední osmičku na US Open.

Světová pětka žebříčku ATP Tomáš Berdych zatím v předchozích třech kolech neměl výraznější problémy. Naposledy ve třetím kole jasně přejel Juliena Benneteau, kterému ve třech setech povolil pouze pět gamů. Po zápase si rozzářený Berdych na tiskovce pochvaloval svojí hru, kterou dosáhl vítězství ve třetím kole. Český reprezentant tak stále může doufat v zopakování loňského výsledku, kdy se probojoval až mezi nejlepší čtyřku do semifinále, kde byl nad jeho síly pozdější vítěz Andy Murray.  V Americe zatím potvrzuje, že tvrdý povrch je jeho oblíbeným.

Vzájemná bilance

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka je o pět míst v žebříčku ATP za svým dnešním soupeřem. Stejně jako Berdych neměl zatím výraznější problémy v uplynulých třech kolech. Naposledy ho trochu potrápil kyperský tenista Marcos Baghdatis, který mu sebral jeden set. Wawrinka však potvrdil roli favorita a postoupil do čtvrtého kola. Na loňském US Open bylo jeho maximem čtvrté kolo, kde skončil na pálce Novaka Djokoviče.

Už jedenáctkrát na sebe narazili oba tenisté na kurtu a o fous lepší má bilanci švýcarský tenista, který vede 6:5 na zápasy. Tomáše Berdycha však zastihlo US Open ve formě a ani švýcarský reprezentant by pro něho neměl být stopkou.

Tip: Berdych @ 1.38

Další zápasy na US Open zde.