Slovník sázkaře

AKO sázky

AKO neboli vícenásobnou sázku vytvoříte spojením několika sázek na jednom tiketu, což zvýší celkový kurz Vaší sázky. AKO sázku vyhrajete pouze v případě, že jsou na tiketu všechny události tipovány správně.

Dlouhodobé sázky

Některé sportovní sázky je možné uzavřít týdny, měsíce a někdy i roky předem. Typickým příkladem jsou sázky na celkové vítěze ligových soutěží nebo pohárů. Kurzy na tyto události bývají zpravidla omezené termínem začátku dané soutěže.

Handicap

Sázka s handicapem znamená, že jeden ze dvou soupeřících týmů dostává výhodu před začátkem utkání v podobě pomyslného gólového náskoku. Stále zde existují jen tři možné výsledky – výhra domácích, remíza a výhra hostů, ovšem s tím rozdílem, že utkání nezačíná za stavu 0:0, nýbrž například 0:1. V takovém případě musí domácí tým vyhrát alespoň o dvě branky, pokud jste si na tuto událost vsadili výhru domácích.

Kombi sázky

Při využití KOMBI sázky můžete mít jeden nebo více chybných výsledků a pořád získáváte výhru. Tento typ sázky může být tvořen několika SOLO i AKO sázkami na jednom tiketu. Sázející si vybere určitý počet zápasů a zařadí je do skupin. Automaticky se z nich vytvoří všechny existující kombinace, sázející si poté zvolí, jaké kombinace chce vsadit a za jaký vklad.

LIVE sázky

Jsou to sázky podávané během probíhajícího utkání, kdy sázející v reálném čase reaguje na vývoj hry. Dynamický vývoj kurzů skýtá sázejícím možnost počkat si na lepší kurz na svého favorita, zároveň však přináší i velkou náročnost na správné načasování sázky.

Méně/Více

Velmi populární sázka na počet branek nebo bodů, známá také ve výrazech pod/nad, nebo over/under. Ve fotbale se nejčastěji používá jako střední hodnota 2.5 branky, desetinné místo je v ní použito kvůli tomu, aby byly možné pouze dva konečné výsledky, v případě fotbalu tedy buď do dvou vstřelených branek anebo 3 a více.

Oba dají gól

V této události sázíte na to, že oba týmy v utkání vstřelí branku, výběrem možnosti ANO.

Poločasová sázka

Sázející sází stejným způsobem jako na celé utkání, ale rozhodující pro úspěšnost sázky je výsledek v poločase.

Poločas/Zápas

Sázející tipuje správnou kombinaci poločasového i konečného výsledku. Aby byla sázka vyhodnocena jako úspěšná, musí být správně obě její části.

1/1 – domácí tým vyhraje poločas a vyhraje i celý zápas
1/X – domácí tým vyhraje poločas a zápas skončí remízou
1/2 – domácí tým vyhraje poločas, ale nakonec vyhrají hosté
X/X – poločas i celý zápas skončí remízou
X/1 – v poločase bude remíza a zápas skončí výhrou domácích
X/2 – v poločase bude remíza a zápas skončí výhrou hostů
2/2 – hostující tým vyhraje poločas i celý zápas
2/X – hostující tým vyhraje poločas a zápas skončí remízou
2/1 – hostující tým vyhraje poločas, ale nakonec vyhrají domácí

Sázka bez remízy

Velmi populární sázka, v mezinárodním žargonu známá jako „draw no bet“. Principem sázky je eliminování možnosti remízy v utkání jako kurzové příležitosti. Sázející tak volí buď jednu nebo druhou stranu, přičemž v případě nerozhodného výsledku se jeho vklad vrací, resp. je vyhodnocen kurzem 1.00.

SOLO sázka

Jde o zcela základní typ sázky – zvolte příležitost, na kterou si chcete vsadit, zadejte požadovaný vklad a uzavřete sázku. Pokud příležitost dopadne dle vašeho tipu, sázku vyhrajete. Výhra se vypočítá vynásobením kurzu vaším vkladem.

Sudá – lichá

Sázející volí ze dvou možností, zda v zápase padne sudý nebo lichý počet gólů.

Střelec gólu

Sázející tipuje, zda jím vybraný hráč vstřelí v průběhu zápasu branku.