Rozhovor s bookmakerem KAJOTbet

Rozhovor s bookmakerem KAJOTbet o olympijské nabídce

Rozhovory | komentáře 1

Začínající Letní olympijské hry v Londýně jsou výzvou i pro tým bookmakerů KAJOTbet a jak je jejich dobrým zvykem, kromě široké nabídky tradičních kurzových příležitostí, připravili pro sázející i Olympijský speciál, nabitý nevšedními a zábavnými sázkami. Specialisty na olympijské sporty jsme se zeptali, jak probíhala příprava na vrchol letošní sportovní sezóny a na co se klienti KAJOTbet mohou těšit.

 

Na jaký olympijský sport, vy jako odborník, očekáváte nejvíce sázek a proč?

Letní olympijské hry jsou tradičně velkolepý sportovní svátek a patří mezi sportovní vrcholy letošní sezóny. Proto samozřejmě lákají i sázkaře, jak ty zkušenější, tak i ty sváteční, kteří sázejí spíše výjimečně a zejména proto, aby si zpestřili sledování svých oblíbených disciplín v televizních přenosech. Největší oblibě se jako vždy budou těšit tzv. mainstreamové sporty, jako je fotbal, tenis, basketbal nebo házená, protože tyto sporty sázkaři sledují průběžně po celý rok a mají tak o nich dobrý obecný přehled. Je ale také třeba brát v potaz národní hrdost, která sázkařům velí sledovat disciplíny s českou účastí a uzavírat sázky na medailový úspěch největších tuzemských favoritů. Proto čekáme větší objemy sázek na disciplíny jako oštěp žen, skif mužů nebo střelba žen, kde má česká výprava ten největší potenciál na medaili, v osobách Barbory Špotákové, Ondřeje Synka a Kateřiny Emmons.

Olympiáda dnes začíná, jak je tým bookmakerů připraven na tuto velkou událost?

Tým bookmakerů KAJOTbet je sestaven tak, že šíří svého záběru pokrývá téměř celé sportovní spektrum, na které jeu nás možno během olympiády sázet. Ve většině sportů probíhá pravidelné měření sil v podobě evropských či světových mistrovství, závodů apod. Tedy velké množství z celkových 26 olympijských sportů, jakož i závodníků a týmů a jsou našimi bookmakery odhadnutelné a porovnatelné. Je však třeba přihlédnout k některým specifikům olympijských soutěží, jako je např. speciální věková hranice pro členy fotbalových družstev, kdy soutěže mužů se účastní výběry do 23 let apod.  Mimo to lze samozřejmě na olympijský hrách sázet i na minoritní sporty, na které běžně, tedy na turnajích a závodech mimo olympijské hry, sázet nelze. Také tyto sporty musí být naším týmem důkladně zmapovány, aby mohly být vypsány relevantní kurzy.

Máte v týmu specialistu, který třeba bude i v centru dění olympiády?

KAJOTbet nebude vysílat do centra dění žádného svého „vyzvědače“. Pro sběr a vyhodnocování olympijských novinek, vztahujících se ke kurzovým sázkám, budeme využívat oficiální databáze a standardní zpravodajské zdroje.

Odkud čerpáte informace o začátku, průběhu a konci soutěžních disciplín?

Stejně jako ostatní sázkové kanceláře, čerpáme tyto informace, jakož i statistiky a výsledky jednotlivých soutěží, z oficiálně stanoveného programu disciplín a ze serverů monitorujících sportovní a olympijské zápasy a události.

Na olympijské sporty jste připravili také spoustu zajímavých sázek, které konkurence nemá. Můžete nám některé z nich přiblížit?

Když se má odehrát nějaká velká sportovní událost, tak se vždy snažíme naši kurzovou nabídku ozvláštnit a odlišit. Rádi proto přemýšlíme nad perličkami, které by mohly sázkaře zaujmout. Chceme mít originální a skutečně zajímavou olympijskou směsici sázkových příležitostí, kde mohou sázkaři prokázat své sportovní znalosti a dobrý odhad. Aktuální speciální sázky jsou obsaženy v kategorii Olympijský speciál. Sázkaři si mohou např. vsadit na společnou nejdelší hozenou vzdálenost oštěpařů Veselého a Špotákové, zlatý hattrick Usaina Bolta a celou řadu dalších nevšedních příležitostí.