Rozhovor s bookmakerem KAJOTbet

Na co vsadit tento týden? Zeptali jsme se našeho bookmakera!

Rozhovory | Tipy na sázky | komentáře 0

I přes letní ligové přestávky je v kurzové nabídce KAJOTbet stále z čeho vybírat. Na hlavní sportovní události a kurzové příležitosti jsme se zeptali našeho bookmakera, který Vám mimo jiné přiblíží aktuální vývoj turnaje ve Wimbledonu, nadcházející Mistrovství Evropy ve fotbale do 19ti let a poohlédneme se i za uplynulým EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině.

Jaký zájem byl mezi sázejícími o uplynulé EURO? Na co se nejvíce sázelo a jaká byla důvěra sázejících v český tým?

Mistrovství Evropy ve fotbale zájmem sázejících překonalo všechny velké letošní sportovní akce, včetně hokejového Mistrovství světa. Nejčastěji lidé sázeli klasické tipy na jednotlivé zápasy, velký zájem byl ale i o speciální kurzové příležitosti, jako počet faulů, žlutých karet, offsidů a podobně. V tipech na celkové vítězství lidé nevíce věřili Španělům, jen v těsném závěsu zůstavali ti, co věřili v konečný primát Německa a Holandska. Českému týmu sázející spíše nedůvěřovali, obzvláště po úvodním výbuchu s Ruskem. Ve čtvrtfinálovém utkání s Portugalskem šla drtivá většina sázejících proti našemu týmu.

Věřili ve finále sázející spíše obhajujícím Španělů, nebo Itálii, hladové po úspěchu?

Naši klienti i tentokráte ukázali značnou míru intuice a vyslali své tikety v nemalém objemu vstříc vítězství Španělska, které ač se jednalo o finále, se projevilo celkem jednoznačně. Třebaže Itálie před finálním utkání turnaje neprohrála 15 zápasů v řadě a všechny své příznivce v průběhu EURA mile překvapila svým útočným pojetí hry, na propracovaný herní styl Španělska to ani zdaleka nestačilo.

Jak plní očekávání sázkařů probíhající Wimbledon? Jaký předpovídáš další vývoj turnaje? Kdo plní roli favorita a kdo by naopak mohl překvapit?

Jako každý rok i letos se na tomto slavnostním vrcholu tenisové sezóny pár překvapení urodilo. O největší překvapení se bezpochyby postaral Lukáš Rosol, když vyřadil R. Nadala, který byl po Djokovičovi největším favoritem na celkové vítězství v turnaji. Travnatý povrch wimbledonských dvorců je na podobné šokující výsledky jako dělaný, proto se sázejícím může sázka na outsidery slušně zhodnotit. Dalším dobře známým příkladem je vyřazení Tomáše Berdycha již v prvním kole. Nicméně spíše to dále očekávám v dámské části turnaje, co se mužů týče, tak světová jednička již o svého hlavního soka Nadala přišla a třebaže Federer s Murrayem šanci na finále mají, slavnou trofej letos nejspíše pozvedne Djokovič. Samozřejmě naše české želízko v ohni, Petra Kvitová, se také rozehrává zápas od zápasu lépe, což je přívlastek top hráčů, uvidíme tedy, jak budou karty rozdány ve finální části turnaje.

Startuje Mistrovství Evropy do 19ti let, na koho se vyplatí vsadit?

K favoritům tohoto turnaje určitě patří obhájci titulu a 5-ti násobní držitelé poháru pro vítěze, Španělé, kteří bezesporu budou mít motivaci napodobit své kolegy ze seniorské reprezentace. Ze skupiny B by se svými zápasy neměli mít problémy dvojnásobní šampióni z Francie a Angličané. Skutečného vítěze si sázející na svých tiketech odškrtnou v neděli 15. července.

V ligové pauze se již začínají rozehrávat přátelská utkání. Dá se již teď něco říci o formě ligových týmů a jaké budou nejzajímavější přáteláky tohoto týdne?

Většina prvoligových týmů právě dokončuje etapu fyzické přípravy a tak je pro většinu aktuálních utkání typická velká rotace sestavy a zkoušení různých variant. Výsledkově zatím přípravu velmi dobře zvládá Sparta Praha, která však zatím nenarazila na vyloženě zvučného soupeře. V úterý je čeká zatím největší prověrka v podobě utkání s Legií Varšava. V sobotu se v Rakousku představí také Viktoria Plzeň, která vyzve známý rumunský klub z Kluže. Na nějaká hodnocení je ale třeba počkat do fáze, kdy dojde ke zúžení kádrů a ke stabilizaci optimálních sestav.

V nabídce KAJOTbet se již objevily některé dlouhodobé sázky na příští sezónu. Je už teď mezi sázejícími zájem o tipování celkových vítězů? O které soutěže a ligy nejvíce?

Dlouhodobé sázky s hodnotnými kurzy jsou pro sázkaře s trochou trpělivosti velmi výhodné, zvláště pak v nadcházející fotbalově bohaté sezóně. Tradičně mají sázející v oblibě evropské TOP ligy, kde vedle budoucích vítězů jednotlivých ligových soutěží také tipují adepty na případný sestup. Vedle tradičních gigantů doporučuji zkusit případné černé koně soutěže, vysoký  kurz by  byl právem zaslouženou odměnou. Jedním z příkladů může být aktuální důvěra sázejících v to, že mistrovský titul ve slovenské fotbalové lize získá dosud nenápadná Senica. Tu nově vede český trenér Martin Psotka a do kádru již přivedl několik českým fanouškům dobře známých jmen, v čele s obráncem Erichem Brabcem. K této příležitosti lze v našem magazínu nalézt také související preview.