Czech team

Hokej: ZOH – Soči: Švédsko – Česko

Tipy na sázky | komentáře 0

Jak se povede českému výběru proti jednomu z aspirantů na zisk olympijského zlata?

Už jen hodiny zbývají do odstartování hokejového olympijského turnaje a hned v prvním utkání se ukáže český výběr. Trenér Alois Hadamczik byl pod palbou kritiky za svojí nominaci, v níž opomenul třeba Jiřího Hudlera, nebo obránce Hejdu. Zatím stále není jasné, koho určí český trenér jako turnajovou brankářskou jedničku, protože Pavelec, který byl dopředu označován jako jasná jednička pro Soči v posledních zápasech NHL hodně často inkasoval a půjde pouze na tribunu. V bráně velmi pravděpodobně nastoupí Jakuba Kováře. Mezi náhradníky v prvním zápase zřejmě zůstanou také útočníci Hemský a Hanzal, trochu překvapivě na úkor třeba Nedvěda nebo Novotného. Český tým by na úvod rád zaskočil jednoho z favoritů, ale nečeká je nic lehkého.

Švédsko je jedním z největších favoritů na zisk zlaté medaile. Trenér Per Marts musí řešit složení útoků po tom, co mu ze sestavy vypadla jedna z největších ofenzivních hvězd Henrik Sedin. Místo něj se k týmu připojil mladíček Gustav Nyquist. Švédové by rádi zopakovali osm let starý triumf z olympiády v Turíně. Švédové už klasicky mají v hokeji velké množství kvalitních hráčů a klidně by mohli sestavit dva týmy. Není se tak čemu divit, že do sestavy se dostal pouze jediný hráč z Evropy a to Jimmie Ericsson ze Skelleftea.

Švédové jsou v tomto zápase favoritem a rádi by do turnaje vstoupili vítězně. Naposledy se na Olympiádě oba celky potkaly před osmi lety a tým tří korunek uštědřil českému výběru krutou porážku 7:3.

Tip: Švédsko @ 1,86
Tip na střelce: Červenka @ 4,76
LIVE sázky na tento zápas od 18:00h.
Další zápasy hokejového turnaje v Soči zde.