Hokej

Hokej, ZOH – Soči: Česko – Slovensko

Tipy na sázky | komentáře 1

Na československý duel dojde hned v prvním kole playoff olympijského turnaje, který rozhodne o postupu mezi nejlepší osmičku turnaje.

Český výběr na hrách zatím moc nenadchl. Na úvod prohrál očekávaně se Švédskem, kde zaspali začátek a hrát začal až za stavu 0:4, ale stihl pouze korigovat na konečných 2:4. V dalším zápase se na ledě potkali s outsiderem skupiny Lotyšskem, kde sice byli lepším celkem a vyhráli 4:2, ale výkon také nebyl zcela optimální. V posledním zápase ve skupině se utkali s nepříjemným Švýcarskem o druhé místo ve skupině. Skvělému Hillerovi v brance Helvétského kříže se jim však nepovedlo dát ani branku a tak Švýcaři vyhráli fotbalovým výsledkem 1:0 a umístili se na druhém místě ve skupině.

Do branky českého týmu se opět postaví brankář Ondřej Pavelec, který v posledních dvou zápasech předvedl spolehlivé výkony. Trenérovi Hadamczikovi bude stále chybět nemocný Patrik Eliáš a ke změně dojde i v první lajně, která jako jediná hrála všechny tři zápasy ve stejném složení, když nevýrazného Červenku nahradí Hanzal.

Slováci hned na úvod schytali debakl od USA, které je deklasovalo 7:1. Tahle facka jim však nestačila a ve druhém zápase podlehli překvapivě i Slovinsku 3:1 a nad souborem českého trenéra Vůjtka se začali stahovat mračna, protože v posledním zápase ve skupině je čekalo domácí Rusko. V tomto zápase však Slováci podali jasně nejlepší výkon a podlehli favoritovi až na samostatné nájezdy 1:0. Nejlepším hráčem Slováků byl jasně brankář Ján Laco, který by se měl představit jako brankářská jednička i v dnešním zápase. Slovenský výběr nastoupí do zápasu s českým výběrem ve stejném složení jako v posledním zápase s Ruskem.
 
Čeká nás emocemi nabitý zápas. Z posledních sedmi zápasů se pětkrát z výhry radoval český celek a do dnešního zápasu půjdou v roli mírného favorita.
 
Tip: Česko @  1,72
Tip na střelce: Krejčí @ 3,43
LIVE sázky na dnešní zápas od 18:00h.
Další hokejové zápasy na ZOH.