Bayern

Fotbal, Německý pohár: FC Bayern – Borussia Dortmund

Tipy na sázky | komentáře 0

Už ve čtvrtfinále na sebe narazí dva největší favoriti na výhru v německém poháru DFB Pokal. Bayern Mnichov doma přivítá celek Dortmundu.

Bayern v lize pomalu, ale jistě kráčí po dvouleté odmlce za mistrovským titulem, ale ve hře jsou i jiné trofeje a to Liga Mistrů a Německý pohár DFB Pokal. Bayern tak i po zimní přestávce stále hraje o tři cenné trofeje. V poháru zatím neměli výraznější problémy a ve třech zápasech zatím neinkasovali ani jeden gól a jen potvrdili vynikající obranu, která je provází celým letošním ročníkem. Průměr jedné branky na zápas si v německém poháru drží peruánský střelec Claudio Pizarro.

Statistiky týmů

Také Dortmund prochází pohárem bez zakolísání a problémů. V předchozích třech zápasech své soupeře porazil vždy minimálně o tři branky. V lize to s obhajobou titulu vypadá bledě, na druhém místě na mnichovský celek ztrácejí už sedmnáct bodů. Stejně jako Bayern, i žlutočerný celek stále bojuje v milionářské soutěži a v německém poháru figurují jako obhájci prvenství. Střelecky při chuti je v poháru Mario Götze, který se ve třech utkáních prosadil už čtyřikrát.

Dortmund umí v Allianz Aréně zahrát, z posledních třech bundesligových zápasů si odvezli sedm bodů z devíti možných. V posledním prosincovém měření sil se oba celky rozešly smírně 1:1. Dnešní zápas je označovaný jako předčasné finále a Bayern doma potvrdí skvělé výsledky letošní sezony a vyřadí obhájce titulu.

Tip: Bayern @ 1,73