Dortmund

Fotbal, Liga mistrů: Šachtar Doněck – Borussia Dortmund

Tipy na sázky | komentáře 0

Ještě před pár lety, v této fázi Ligy Mistrů, by to byl jasný tip na německý tým, nyní je však realita velmi jiná.  Los si totiž v případě těchto dvou týmů velmi zažertoval a poslal proti sobě dva mimořádné týmy, kde pozitivnější bilance pro dnešní duel je tak trošku na straně ukrajinského Šachtaru.  Ten v základní skupině prokázal neuvěřitelnou sílu a zanechal na nepostupovém místě obhájce titulu londýnskou Chelsea.  O své síle svědčí i sebraný bod z Juventusu i v poklidu získané body od dánského outsidera. Další famózní statistika se zrodila v domácí lize, kterou Doněck ovládl neskutečným způsobem a již nyní je téměř rozhodnuto o titulu. Doby slavného Dynama Kyjev jsou zjevně pryč.

Statistiky týmů

Dortmund o víkend zachyboval. A to velmi krutou prohrou 1:4 doma s ne zrovna excelentním Hamburkem. Když si uvědomíme i další dva inkasované góly z předchozího kola tak se nám tu jeví problém s defenzivou. Přeci jenom 6 gólů ve dvou zápasech, na to není německá kavalérie moc zvyklá. Na druhou stranu je tu velká palební síla. V roce 2013 sehrál Dortmund 4 zápasy a vstřelil 12 gólů.

Na Ukrajině se jarní boje ještě nehrají a tak je výkon Doněcku tak trošku velkou neznámou. Nicménně domácí tvrz je něco kde se horko těžko vyhrává a počasí rozhodně nebude svědčit německým  technicky založeným hráčům. Vysoce kvalitní, ale i dosti mladý a tedy zkušenostmi zatím ne moc „ošlehaný“ německý tým, by určitě remízu považoval za velmi dobrý krok do odvety.

Tip: neprohra Šachtaru @ 1.44