Lampard

Fotbal, Evropská liga: Chelsea – Rubin Kazaň

Tipy na sázky | komentáře 0

Když bylo jasné, že triumf v Lize mistrů neobhájí, musela anglická Chelsea vzít zavděk Evropskou ligou. Společně s pohárem FA Cup, to je poslední trofej, kterou v této sezóně můžou získat. Ale ani proti Spartě Praha a Steaua Bukurešť se ve vyřazovacích bojích neukázali v nejlepším světle a v obou zápasech měli namále. Stačila jediná branka soupeře a loučili se s pohárovou Evropou. V prvním zápase, který se hraje na Stamford Bridge, nebude Rafael Benítez šetřit žádnou ze svých opor a anglický celek tak nastoupí v plné sestavě. Obejít se bude muset pouze bez zraněných Oriol Romeu, Ashley Cole a Gary Cahill. Scházet mu bude také Demba Ba, který v evropské lize nastoupil už za jiný tým.

Statistiky týmů

Ruská Rubin Kazaň nebude pro favorizovaný celek snadným soustem. Evropskou ligou zatím prochází jako nůž máslem. V základní části neprohráli ani jeden zápas a ve vyřazovacích bojích s nimi vypadl i obhájce loňského titulu španělské Atletico Madrid a v minulém kole další španělský celek Lavante. Dobrou zprávou pro ruský tým je návrat Cristiana Ansaldiho a Cesara Navase do sestavy po vynucené přestávce v druhém zápase proti Lavnate pro suspendaci. Hostující trenér Berdyev má příjemné starosti se složením základní jedenáctky pro tento zápas, když má k dispozici kompletní kádr.

Chelsea se snad poučila z minulého kola, kdy prohrála na hřišti rumunské Steaua Bukurešť  a budou si chtít doma nahrát solidní výsledek do odvety na hřišti Kazaně, kde je nečeká nic lehkého.

Tip: Chelsea @ 1,47