Lampard

Fotbal, Evropská liga: Benfica Lisabon – Chelsea

Tipy na sázky | komentáře 0

Dotáhne Chelsea tažení Evrospkou ligou až k celkovému triumfu? Zbývá poslední krok jménem Benfica Lisabon.

Chelsea po vyřazení z milionářské soutěže Ligy mistrů, vzala za vděk Evropskou ligou a hned na začátku prohlásili, že jasným cílem je zisk této trofeje. Je to také už jediná trofej, na kterou může klub miliardáře Abrahimoviče dosáhnout. Modrobílý celek v předešlých kolech sice moc neoslnil, ale šel si pomalu, ale jistě za svým cílem. V lize Chelsea ani tento rok moc nevyšel. Jeden z aspirantů na titul se bude muset spokojit s třetím místem, pokud zvládne poslední zápas a uhájí třetí místo před dotírajícím čtvrtým Arsenalem. Poslední dva zápasy zřejmě čekají na lavičce Chelsea, fanoušky nenáviděného, Rafaela Beníteze. Sice ještě není nic oficiálně potvrzené, ale španělský stratég po této sezoně v klubu zřejmě skončí. Ve finále Evropské ligy bude muset zřejmě zamíchat sestavou, protože se zraněním se potýkají John Terry, Eden Hazard a dlouhodobě Oriol Romeu. Nastoupit nemůže Demba Ba, který v pohárech hrál už za Newcastle. Nejisté jsou starty u John Obi Mikela a Ryan Bertranda.

Statistika týmů

Pro Benficu může být nakonec skvěle rozjetá sezóna pohromou. V lize dlouho vedla před Portem, ale v posledních dvou zápasech ztratili důležité body, když jen remizovali na domácím hřišti s Estorilem a v přímém souboji o čelo tabulky v Portu, podlehli brankou z 91. minuty Kelvina. Tím se Porto dostalo o bod před svého konkurenta a v posledním kole mají vše ve svých rukách. V Evropské lize se po vypadnutí z Ligy mistrů, Benfica prezentovala bezproblémovou jízdou až do finále. Nejvíce těžili ze hry na domácím hřišti, kde neztratili ani bod. Pro finálový zápas trenér Jorge Jesus nemůže počítat pouze se zraněným Maxi  Pereirou.

Bude se na konci zápasu hraném v Amsterdamu radovat z evropské trofeje Chelsea s Petrem Čechem v brance nebo Benfica? Mírným favoritem utkání je anglický celek.

Tip: Chelsea @ 2,30