2. Česko

Fotbal, 1. Norsko: Stabaek – Trondheim

Tipy na sázky | komentáře 0

Trondheim bude dohrávat 21. kolo norské Tippeligaen až v pondělí, ve čtvrtek ještě bojoval s polskou Legií o postup do základní části Evropské ligy.

Stabaek zažívá hororovou sezónu, pomalu, ale jistě, míří za sestupem z nejyvšší norské fotbalové ligy. Na posledním místě v tabulce ztrácejí už deset bodů na nesestupové místa. Muselo by dojít k rapidnímu zlepšení ve všech směrech, protože celek má dvě nej, bohužel dvě negativní nej. Stabaek inkasoval nejvíce branek v soutěže a nejméně branek dal. V posledních osmi zápasech získali pouze tři body.

Trondheim si k nejslabšímu celku Tippeligaen jede pro všechny body, potřebují se udržet v kontaktu se špicí tabulky, když jsou momentálně na třetím místě. Celý tým je teď v euforii ze čtvrtečního postupu do Evropské ligy. Po remíze 1:1 s Legií na jejich hřišti, museli v odvetě dotahovat soupeřův náskok 0:1 z prvního poločasu. Nejprve vyrovnal v 69. minutě Tore Reginiussen a tři minuty před koncem postupovým gólem odstartoval oslavy v hledišti Mikkel Diskerud. V Trondheimu střelecky řádí Bořek Dočkal, který se v 29 soutěžních utkání v této sezóně trefil dvacetkrát a je nejlepším střelcem klubu.

První vzájemný zápas této sezóny doma Rosenborg zvládl a vyhrál 3:1. Z posledních tří vzájemných zápasů ve Stabaeku si Trondheim dvakrát odvezl plný počet bodů. Zůstane Trondheim v euforii z postupu v evropském poháru?

Tip: Trondheim @ 1,5