Schalke

Fotbal, 1. Německo: FC Schalke 04 – Borussia Dortmund

Tipy na sázky | komentáře 0

Šlágrem 25. kola německé Bundesligy se dá bezesporu označit zápas, v němž Schalke 04 bude hostit obhájce titulu Borussii Dortmund.
Schalke se má co ohánět, aby si zajistilo evropské poháry na příští rok. Díky posledním dvoum výhrám se prokousali na šesté místo, které zaručuje alespoň Evropskou ligu. Bohužel špatné období v rozmezí od půlky listopadu až do půlky února je stálo možnost bojovat o příčky vyšší. V tomto období v jedenácti zápasech dokázali pouze jednou vyhrát a tím pokazit slibný start do této sezóny. Domácí trenér Jens Keller bude v zápase postrádat hned pětici hráčů. Pro zranění jsou mimo Lars Unnerstall, Kyriakos Papadopoulos, Ibrahim Afellay, Ciprian Marica a pro karetní trest nemůže nastoupit Jermaine Jones.

Statistiky týmů

Obhájci titulu z Dortmundu už na ligový titul z této sezóny můžou zapomenout. Na suveréna letošního ročníku Bayern ztrácejí už propastných sedmnáct bodů a tak se soustředí na uhájení druhého místa v Bundeslize a na souboje v Lize mistrů. Vestfálskému celku se v posledních zápasech daří, v devíti utkáních posbírali sedm výher a prohráli pouze jednou s Hamburkem. Jürgen Klopp si pochvaluje zdravotní stav týmu, když mu chybí pouze Sven Bender a nad startem Sebastiana Kehla se vznáší otazník. Naopak do základní jedenáctky se vrací Mats Hummels.
Dortmund přijíždí do Veltins Areny v Gelsenkirchenu s úmysly na odplatu za podzimní zápas, kde Schalke 04 obralo Dortmund o všechny body. Je čas na odplatu.

Tip: Dortmund @ 2,05