Dortmund

Fotbal, 1. Německo: Borussia Dortmund – Werder Bremen

Tipy na sázky | komentáře 0

Tak trošku to připomíná nedávnou situaci v české lize o velké medializaci při posilování a impozantnosti Sparty Praha (Bayernu Mnichov) a nenápadné zprávičky o nových hráčích či plánech Plzně (Dortmund). Celá Evropa ví o Bayernu vše, fenomén Pepe Guardioly je rozebírán v každém deníku, přestavby kádru, situace v klubu jsou denním top-článkem.

A o Dortmundu se až tak moc neví. Přitom za poslední tři roky získal dva tituly, minulý rok byl ve finále Ligy Mistrů, což je jasná ukázka jaký top tým to je a jak zvláštní je nevěnovat tomuto týmu maximálně zvýšenou i prestižní pozornost. Dortmund je opět týmem, který může Bayernu vzít poslední titul.

Dortmund má také neuvěřitelný dar nahradit své opory novými zajímavými hráči. Bez nenahraditelného Gotzeho to najednou také jde, říci si dal i Lewandowski a dortmundská mašina zase rozjela nový ročník na plné obrátky. Hned v prvním kole přišla výrazná výhra 4:0 na hřišti Augsburgu, poté domácí mírné trápení 2:1 s Braunshweigem.

Statistiky týmů

Zajímavé je, že Brémy ve svých prvních dvou kolech měly totožné soupeře, byť v opačném gardu prostředí. Werder vyhrál 1:0 v Braunschweigu a pak 1:0 doma s Augsburgem. Dva zápasy a nula obdržených gólů nezní špatně. Nicméně soupeři nebyly nijak hvězdní, takže je spíše na zamyšlení, proč je ofenziva takto málo produktivní.

Dortmund v domácím prostředí určitě nebude mít problém se vstřelením dvou a více gólů, což Werder nebude pravděpodobně schopen opětovat. Sázka na výhru domácích je tedy jednou z tutovek víkendových kol.

Tip: Dortmund @ 1,25

LIVE Fotbalová ruleta Borussia Dortmund – Werder Bremen  od 20:30 zde.