Dortmund

Fotbal, 1. Německo: Borussia Dortmund – Hamburger SV

Tipy na sázky | komentáře 0

Obhájci titulu z Dortmundu přivítají v Signal Iduna Parku hráče Hamburku, bude pokračovat jejich vítězná série?

S obhajobou titulu to pro vestfálský tým nevypadá zrovna růžově, ale už klasicky jako loni na podzim ztráceli občas lacinně body a rozjíždějí se až v novém roce, kde jsou zatím po třech zápasech 100% úspěšní. I přesto na druhém místě ztrácejí už propastných dvanáct bodů na první Bayern Mnichov, což při letošní síle Bayernu už bude zřejmě nepřekonatelný rozdíl. A tak se Dortmund může soustředit na zisk druhého místa, ke kterému vykročil v posledním zápase na hřišti Leverkusenu po výhře 3:2, když právě Leverkusen sesadili z druhého místa. Dortmundu na soupisce zraněných už zůstává pouze Patrick Owomoyela.

Statistiky týmů

Hamburk stále živí naděje na evropské poháry, když na devátém místě je jen bod za šestým Schalke. Hamburku dělá problém navázat na výhru z předchozího zápasu, už třináct kol za sebou vždy po výhře přijde bodová ztráta. Navíc před dnešním zápasem je trápí rozsáhlá marodka. Trenér Thorsten Fink bude pro zranění postrádat Ivo Ilicevice, Zhi Gin Lama, Jacopo Sala a Michaela Mancienne, pro karetní trest nesmí navíc nastoupit Milan Badelj.

První letošní vzájemný zápas doma sice vyhrál Hamburk, ale předtím vzájemná bilance jasně hovoří pro Dortmund, kteří v předchozích osmi zápasech ztratili body jen za jedinou remízu, jinak si připsali sedm výher.

Tip: Dortmund @ 1,25