Bayern

Fotbal, 1. Německo: Borussia Dortmund – FC Bayern

Tipy na sázky | komentáře 0

Souboj finalistů Ligy Mistrů jakožto velká předpremiéra očekávané fotbalové události roku. Oba týmy zaslouženě míří do Wembley, kde si to rozdají o nejslavnější klubovou trofej.

Domácí ligový titul je již udělen. V rekordní době a to v podobě plných 8 kol před koncem si Bayern pojistil prvenství v Bundeslize. Po tomto titulu sahá Bayern na další dvě ceněné trofeje – domácí pohár a zejména Ligu Mistrů.

Statistiky týmů

Určitě se nemusíme bát, že by někdo nechtěl odkrýt své zbraně. Oba týmy jsou natolik známé a taktiky rozebrané na tisíce způsobů, že se nelze již překvapit. Zvítězí tedy individuální kvalita podpořena týmovou dřinou. Dortmund sice v úterý bojoval s Realem do posledních vteřin, ale za svůj výkon si právem postup zasloužil.

Bayern ukončil o den později velký mýtus o Barceloně a potupně ji porazil i v odvetě na jejím hřišti 3:0.  Nyní však hraje Dortmund na domácím stadiónu. Navíc má přeci jenom energičtější mužstvo, což bude výrazná výhoda. Hráči Bayernu jsou výraznější „hvězdy“ pro jejichž ambice je prioritou Liga Mistrů. Nikdo se nebude chtít zbytečně zranit. Dortmundský duch bude výraznějším už i pro domácí povinnost vůči nejlepším bundesligovým fanouškům.

Dortmund není klasický favorit, jedná se však o velmi žhavý tip na vítězství. Bude mít k němu rozhodně blíže než Bayern.

Tip: Dortmund @ 2,91