2. Česko

Fotbal, 1. Česko: SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha

Tipy na sázky | komentáře 0

Po dlouhé zimní pauze se nám opět rozjíždí Gambrinus liga. V 17. kole na sebe narazí celky Olomouce a pražské Slavie.

A hned to bude důležitý zápas, protože oba celky jsou jen kousek nad sestupovým pásmem, když Sigma je sice na devátém místě, ale náskok na 15. Ostravu mají pouze dva body. Ještě o bod hůř je na tom Slavie na 11. místě v tabulce. A oba celky určitě nejsou se svým postavením v tabulce spokojeni.

Sigma v zimní přestávce chtěla zapracovat hlavně na zkvalitnění defenzívy, která na podzim v lize patřila k nejslabším. To se v zimní přípravě podle slov trenéra Zdeňka Psotky povedlo a věří, že tým nebude mít problémy se záchranou a rychle se odrazí z pásma ohroženého sestupem tabulkou více nahoru.

Statistiky týmů

Slavia má před startem jarní části Gambrinus ligy jasný cíl v podobě udržení se v nejvyšší fotbalové lize. Stejně jako Olomouc i Slavie potřebuje zapracovat na defenzívě, která byla na podzim jejich slabinou a v tomto ohledu patřila k nejslabším v lize. Slavie v zimním období hodně posílila, když přišli hráči jako Tomáš Necid, Karel Piták nebo Jan Vošahlík. Hodně se slibuje od šikovného Damiena Boudjemaa. Slavia by hned od začátku jarní části rychle zmizela co nejdále od sestupových příček a dohrávala sezónu v poklidném středu tabulky.

Na podzim vzájemný zápas v Edenu vyhrála Olomouc 3:2 a ani doma se nebude chtít se Slavií o body dělit.

Tip: Olomouc @ 2,40
Další tip: Hosté dají gól – ANO @ 1,30
LIVE sázky na tento zápas od 20:15h. Vysílá ČT 2.
Kompletní kolo Gambrinus ligy zde.