Slovan Liberec

Fotbal, 1. Česko: Hradec Králové – Liberec

Tipy na sázky | komentáře 0

Úřadující mistr z Liberce nepředvádí přesvědčivé výkony v pomistrovské sezóně. O další ligové body se budou pokoušet v Hradci Králové, který doma zatím ještě neprohrál.

Celek z východních Čech je až na dvanáctém místě v tabulce pouze dva body nad sestupovým pásmem. Doma dokázali bodovat ve všech čtyřech utkáních, i když se jim podařilo vyhrát pouze jediné, ale k bodům z vlastního stadionu přidali pouze jediný z venku, což je málo. Tým by potřeboval zlepšit koncovku, ve které mají průměr pod jednu branku na zápas. Hradec by rád navázal na první výhru v sezóně z posledního zápasu doma, kdy porazili Brno 2:0.

Liberec na šestém místě ztrácí už pět bodů na vedoucí dvojici Jablonec a Plzeň. Po úvodních dvou výhrách v novém ročníku padla na tým deka a v následující šesti zápasech vyhráli pouze jednou. V posledním zápase venku v Olomouci dostali na cestu zpátky pod Ještěd nadílku tří branek. Celku nepomohl ani návrat Jiřího Štajnera po pauze zaviněné plicní embolií, ten už naskočil do posledních dvou utkání.

Liberec byl venku úspěšný na 50%, když vyhrál v Příbrami a Českých Budějovicích. Na hřišti silnějších soupeřů Jablonce a Olomouce si připsali prohry. Hradec Králové doma porazil jen Brno, s Ostravou, Jihlavou a jabloncem se rozešel smírně.
Udrží si Hradec Králové domácí neporazitelnost i proti tápajícímu mistrovskému Liberci nebo naopak Liberec nastartuje vítěznou sérii právě na východě Čech?

Tip: neprohra Hradce @ 1.45